SEROCK. 3 ranne kobiety w tym jedna w ciąży
2016-08-09 6:48:35
3 osoby ranne i zakleszczone w samochodzie osobowym to skutek zderzenia się tira ze skodą rapid na drodze wojewódzkiej nr 62 Szadkach pod Serockiem, nieopodal restauracji „Pauza”. Jedna z kobiet została śmigłowcem przetransportowana do szpitala.
W poniedziałek 8 sierpnia, kilka minut po godzinie 8, na drodze wojewódzkiej nr 62 doszło do poważnego wypadku samochodowego. Skoda, którą podróżowały 3 kobiety, w tym jedna w ciąży zderzyła się z tirem. Najprawdopodobniej ciężarna kierująca skodą, jadąc z Nasielska w kierunku Ludwinowa Zegrzyńskiego przy wjeździe na drogę wojewódzką nr 62 nie ustąpiła pierwszeństwa prawidłowo jadącemu tamtędy tirowi. W efekcie auta się zderzyły.
Pierwszy zastęp straży pożarnej przybył z OSP Wola Kiełpińska. Na miejscu zdarzenia strażacy zastali wypadek samochodu ciężarowego volvo oraz osobówki skoda rapid. Tir znajdował się na drodze blokując oba pasy ruchu, skoda znajdowała się w przydrożnym rowie. Kierowca volvo samodzielnie opuścił pojazd przed przyjazdem służb ratowniczych, zaś w skodzie znajdowały się 3 poszkodowane osoby. Poszkodowane dwie kobiety miały zachowane czynności życiowe i były przytomne, jednak jedna starsza kobieta była nieprzytomna. W chwili przyjazdu straży pożarnej na miejscu obecny był już zespół ratownictwa medycznego oraz patrol policji.
Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia dlatego zamknięto ruch na drodze krajowej nr 62, odłączono akumulator w osobówce, a następnie za pomocą urządzeń hydraulicznych wykonano dogodny dostęp do osób zakleszczonych w skodzie. Osoby poszkodowane ewakuowano z uszkodzonego pojazdu na deskach ortopedycznych.
Do zdarzenia został zadysponowany zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Strażacy WSP Zegrze zabezpieczali lądowisko nieopodal miejsca wypadku. Poszkodowane kobiety zostały zabrane z miejsca zdarzenia do szpitali w Warszawie. Tir z naczepą został odholowany na pobliski parking, zaś skoda została poza drogą pod nadzorem policji. Pełny czas interwencji strażaków to 3 godz. 30 min.
źródło/fot.: KP PSP Legionowo