LEGIONOWSKI. 373 mieszkańców powiatu objętych nadzorem epidemiologicznym, 187 osób poddanych kwarantannie domowej

2020-03-26 1:30:45

KOMUNIKAT:  Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Legionowie z 26 marca br. 3 mieszkańców powiatu legionowskiego zakażonch koronawirusem, 3 osoby są hospitalizowane z powodu podejrzenia zakażenia. Ponadto 372 mieszkańców jest objętych nadzorem epidemiologicznym, a 187 osób poddanych jest kwarantannie domowej

Aktualnie bez zmian: 3 mieszkańców powiatu jest hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 oraz 3 są nim zakażone. Wczoraj osób objętych nadzorem było: 345 i 160 objętych kwarantanną domową.

Pierwszym, zarażonym był mieszkaniec gminy Jabłonna, drugim mieszkaniec Józefowa, nie wiadomo skąd pochodzi trzeci zarażony.

Kwarantanna domowa to celowa izolacja osób zdrowych, które miały bliski kontakt z osobami zarażonymi lub podejrzanymi o zarażenie, a także powracających do Polski z zagranicy. Osoby te mają obowiązek pozostać w swoich domach lub miejscach do tego wyznaczonych. Nie mogą spotykać się z innymi osobami, wychodzić z psem czy do sklepu. Niezbędne rzeczy dostarczają im odpowiednie służby lub wolontariusze.

Nadzór epidemiologiczny odbywa się w porozumieniu ze służbami sanitarnymi po wywiadzie epidemiologicznym. Objęte są nim osoby, które nie miały bezpośredniego kontaktu z osobą zarażoną, ale np. pracowały w tym samym budynku. Prewencyjnie zaleca się monitorowanie stanu zdrowia takiej osoby poprzez pomiary temperatury 2 razy dziennie, a także ograniczenie spotkań, w miarę możliwości pozostanie w domu i przejście na pracę zdalną. Nadzór epidemiologiczny trwa, podobnie jak kwarantanna, 14 dni.

Zaleca się również stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

Koronawirus w Polsce – aktualna sytuacja epidemiologiczna. 

//Aktualizacja MZ 24 marca 20:00//

  • 22 898 – liczba wykonanych testów diagnostycznych
  • 1 479 osób hospitalizowanych
  • 70 528 osób objętych kwarantanną
  • 138 680 osób zgłoszonych do kwarantanny po powrocie do kraju
  • 56 930 osób przebywa pod nadzorem epidemiologicznym
  • ponad 2,8 tys. testów wykonanych w ciągu doby

 

Łącznie w Polsce jest obecnie 1085 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Z powodu koronawirusa w Polsce zmarło 15 osób. Jedna osoba została wyleczona.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *