LEGIONOWO. Chcą się pozbyć hazardu z targowiska

2024-02-28 4:01:02

Walka z nielegalnymi automatami trwa. Do Urzędu wpłynęło pismo z Totalizatora Sportowego. KZB zapytane jak walczy z nielegalnym hazardem, odpowiada, że wysyła listy do dzierżawców o zakazie prowadzenia salonów gier

Przypomnijmy, na początku lutego br. przeprowadzona została szeroko zakrojona akcja funkcjonariuszy policji i Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) na terenie legionowskiego targowiska zlokalizowanego przy skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego i Sobieskiego. W trakcie akcji przeszukano 8 lokali, w których funkcjonariusze zabezpieczyli 30 nielegalnych automatów do gier losowych o łącznej wartości 360 tys. zł. Poprzednie akcje KAS i policji miały miejsce w 2023 r.

Pismo od Totalizatora Sportowego

Kilka dni po akcji KAS i Policji do Urzędu Miasta wpłynęło pismo od Totalizatora Sportowego. Jest to spółki skarbu Państwa, która odpowiada m.in. za organizowanie gier liczbowych, loterii pieniężnych oraz nadzór na nimi. Totalizator wyraża swoje zaniepokojenie z faktu, że nielegalna działalność hazardowa odbywa się na terenach zarządzanych przez miasto, tj. na miejskim targowisku. Zdaniem Totalizatora Sportowego, już parę godzin po interwencji pracowników KAS i Policji, w lokalach na targowisku pojawiły się nowe automaty. Sprawa zostanie poruszona na najbliższej sesji Rady Miasta i najprawdopodobniej zostanie przekazana do rozpatrzenia prezydentowi Smogorzewskiemu.

Nie dla salonów gier i sex shop-ów

Redakcja Tygodnika Mazowieckie To i Owo próbowała ustalić, czy zarządzająca legionowskim targowiskiem spółka KZB ma jakiś wpływ na prowadzoną w pawilonach działalność. Z odpowiedzi jaka otrzymaliśmy, wynika, że osoba chcąca dzierżawić teren na targowisku musi określić jaką działalność chce prowadzi. I podeprzeć to odpowiednimi dokumentami. W umowie dzierżawy natomiast występuje bezwzględny zakaz prowadzenia działalności związanej z grami na automatach i na automatach o niskich wygranych, jak również jakiejkolwiek innej działalności w zakresie gier losowych, zakładów oraz gier na automatach. Zakazano także działalności sex shopów oraz sprzedaży środków odurzających – wynika z odpowiedzi KZB.

Rozkładają ręce i wysyłają pisma

Z odpowiedzi KZB wynika, że pracownicy spółki wielokrotnie próbowali sprawdzić jaka działalność jest prowadzona w niektórych pawilonach, jednak nie wpuszczano ich do środka. Dopiero po akcji KAS i policji spółka dowiedziała się o 7 obiektach prowadzących nielegalną działalność. Wcześniej wysyłano tam kontrole, które nic nie dawały. W związku z tym KZB wysyłało do właścicieli pawilonów pisma przypominające o zakazie prowadzenia nielegalnej działalności. Spółka zapowiedziała również, że każda nielegalna działalność będzie zgłaszana odpowiednim służbom.

red.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *