KULTURA. Opowieści na ferie – spotkania z bajarką

2022-01-20 6:32:42

Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie zaprasza na cykl spotkań z bajarką, które odbędą się w pierwszym tygodniu ferii w Legionowie, Wieliszewie, Jabłonnie, Serocku i Nieporęcie

Zimowe, mroźne przedpołudnia to idealny czas na słuchanie opowieści. Zapraszamy na spotkania z tradycyjnymi baśniami i lokalnymi legendami opowiadanymi na żywo, przy dźwiękach nietuzinkowych instrumentów: handpana, cytry węgierskiej, okaryny, kalimby.

Opowiemy o tym, co wydarzyło się dawno, dawno temu… Zajrzymy na wieliszewski łęg i wsłuchamy się w pieśń czarownego ptaka, popłyniemy Narwią, by odkryć tajemnice przeklętej krypy, poznamy pewnego mądrego, żydowskiego chłopca z Legionowa, powędrujemy przez Puszczę Słupecką z taborem kolorowych wędrowców, spróbujemy miodu ze średniowiecznej barci z okolic Jabłonny.

Każde spotkanie zakończymy aktywnością plastyczną podsumowującą bajania.

Anna Woźniak – opowiadaczka, animatorka kultury, inicjatorka i koordynatorka projektów edukacyjnych i artystycznych. Od 2015 r. współtworzy artystyczna grupę Opowieści z Walizki. Występuje na festiwalach, w muzeach, domach kultury, bibliotekach, świetlicach, więzieniach.

Źródło: powiat-legionowski.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *