Legionowo. Będzie bezpieczniej na ul. Jana Pawła I
2025-07-25 1:40:25
Przy Szkole Podstawowej nr 4 powstanie bezpieczne przejście dla pieszych
Legionowskie Starostwo Powiatowe planuje przebudowę przejścia dla pieszych przy Szkole Podstawowej nr 4 na ul. Jana Pawła I.
Przejście zostanie wyniesione i oświetlone LED-ami. Jeśli uda się zakończyć przetarg w planowanym terminie to inwestycja może zostać zrealizowana do końca września br.
Przetarg, którego celem wyłonienie wykonawcy budowy wyniesionego przejścia dla pieszych na ul. Jana Pawła I przy SP 4 oraz jego oświetlenia zakończy się 25 lipca.
W ramach tego zadania planowana jest m.in.:
– budowa wyniesionego przejścia dla pieszych o wymiarach 6,0 m x 8,0 m (wraz z rampami najazdowymi) z kostki betonowej koloru czerwonego,
– budowa nowej linii kablowej zasilającej obwody oświetlenia ulicznego,
– przebudowę szafy zasilającej,
– budowę nowych słupów oświetleniowych o wys. h=6 m oraz h= 6m wraz z oprawami oświetleniowymi typu LED o mocy 82W.
Paulina Nowicka
1 komentarz
Mnóstwo kasy poszło na migające światełka których część już nie działa a które to część kierowców miała w głębokim poważaniu, fakt że sygnalizacja potrafiła nie wykryć pieszego który wchodził na pasy a aktywowała się po przejeździe każdego większego samochodu.
Tu nie potrzeba nic więcej jak zwykła sygnalizacja świetlna aktywowana przez pieszych