LEGIONOWO. Miasto tonie, a radni nic nie robią
2018-05-26 9:30:46
Wystarczy zwykły deszcz, aby ul. Kolejowa przy stacji Legionowo Przystanek,
ul. Targowa na wysokości Gawryszewskiego czy Aleja Legionów na wysokości Kruczej toną. Ludzie pytają, co w tej sprawie robią władze miasta i lokalni radni?
Część ulic na 3 Parceli od lat boryka się z problemem ogromnych kałuż. Po każdym deszczu ul. Kolejowa przy stacji Legionowo Przystanek, ulica Targowa na skrzyżowaniu z Gawryszewskiego, czy Aleja Legionów na skrzyżowaniu z Kruczą są pod wodą. Niektórym z tych problemów zaradziłoby czyszczenie studzienek kanalizacyjnych, czy rowów melioracyjnych. Niestety te nie są regularnie czyszczone i część mieszkańców zaczęła pytać, co w tej sprawie robi miasto i lokalni radni?
Ulica Kolejowa
Przy wejściu na perony stacji Legionowo Przystanek od strony III Parceli po każdym deszczu powstają gigantyczne kałuże. Problemy z dostaniem się na stację mają nie tylko piesi i rowerzyści ale także osoby dojeżdżające samochodami. Według mieszkańców problemy te pojawiły się kilka lat temu, gdy miasto zbudowało chodnik wzdłuż ul. Kolejowej. Na ul. Kolejowej na odcinku tylko ok. 100 m zawsze w tych samych 3 miejscach jezdnia zostaje całkowicie zalana. W ubiegłym roku, w rozmowie z radnym Zielińskim dowiedzieliśmy się, że od 1,5 miesiąca tworzony jest projekt budowy odwodnienia tamtej okolicy. Problem ma być rozwiązany dopiero w momencie budowy pochylni oraz fragmentu chodnika na perony, który niedawno się rozpoczął. Czy po kilku latach problemem zostanie zażegnany? O tym przekonamy się po pierwszym deszczu zaraz po zakończeniu robót.
Ulica Targowa
Wystarczy aby silny deszcz popadał kilka chwil, a skrzyżowanie ulic Targowej i Gawryszewskiego znajduje się pod wodą. Powodem zalewania tego miejsca są niedrożne studzienki kanalizacyjne. Według mieszkańców na problem z kałużami zaradziłoby zwykłe czyszczenie studzienek. Te jednak nie są czyszczone dostatecznie często. Pobliscy mieszkańcy zastanawiają się również, czy studzienek w tym miejscu nie jest za mało, aby zbierać tak duże ilości wody. Czy jest szansa aby w nadchodzących wyborach któryś z radnych zainteresował się tym miejscem?
Aleja Legionów
Podobnie jak w przypadku ulicy Kolejowej i Targowej przy okazji każdego większego deszczu skrzyżowanie ulic Alei Legionów i Kruczej znajduje się pod wodą. Tu powodem zalewania tego fragmentu naszego miasta są nieczyszczone od dawna rowy melioracyjne znajdujące się na Alei Legionów. Jak donoszą mieszkańcy zdarzają się również sytuację, że kiedy ulewa trwa dłuższy czas to zalane jest również skrzyżowanie Alei Legionów z ulicą Narutowicza. O problem zapytaliśmy działających na 3 Parceli radnych Marcina Smogorzewskiego i Kazimierza Zielińskiego oraz Urząd Miasta. Niestety do zamknięcia numeru nie uzyskaliśmy odpowiedzi. Czy w roku wyborczym mieszkańcy doczekają się czyszczenia studzienek i rowów melioracyjnych? O tym dowiemy się w najbliższych miesiącach.
KT
1 komentarz
oto sa efekty piarowego papierowego bohatera………bac te kaste i elite 😉