LEGIONOWO. Miasto wybuduje dwa wiadukty?
2018-06-08 6:25:00
Po latach przemilczania problemu, miasto zapowiada budowę dwóch wiaduktów kolejowych i kładki pieszo-rowerowej. Czas pokaże, czy plany te są realne, czy to tylko przedwyborcze obietnice
W czwartek 14 czerwca br. o godz. 18.00 w Centrum Komunikacyjnym odbędą się konsultacje społeczne dotyczące przepraw przez tory kolejowe na terenie Legionowa. W związku z tym Urząd Miasta Legionowo na swojej stronie internetowej opublikował plany dotyczące nowych bezkolizyjnych przepraw przez tory kolejowe.
1 wiadukt – w ciągu ul. Krasińskiego
Pierwszym z pomysłów jest budowa wiaduktu w ciągu ul. Krasińskiego. Koncept zakłada budowę nowej, równoległej drogi do ulic Kościuszki i Kolejowej. Właśnie w ciągu nowej drogi miałby przebiegać wiadukt. Według planów przedstawionych przez Urząd Miasta nowa ulica ma zaczynać się na wysokości skrzyżowania ulic Kościuszki i Głowackiego. Ma ona biec wzdłuż torów, a następnie nad liniami kolejowymi. Po drugiej stronie torów (od strony III Parceli) droga ma biec wzdłuż ulicy Kolejowej. Następnie miałaby się zakończyć rondem na skrzyżowaniu ulic Kolejowej i Gawryszewskiego.
2 wiadukt – na ul. gen. Roi
Drugi wiadukt miałby powstać na Bukowcu, na przedłużeniu ul. gen. Roi. Przeprawę w tym miejscu już w 2016 r. kolejarze zaproponowali miastu. Po drugiej stronie torów powstać ma nowa ulica. Droga ta znajdowałaby się na przedłużeniu ul. Przemysłowej i biegłaby wzdłuż torów kolejowych. Według pomysłu planistów ma ona połączyć się z ulicą Plantową w okolicy skrzyżowania z ulicą Zaciszną.
Kładka Polna – Kwiatowa
O przeprawie w ciągu ulic Polnej i Kwiatowej mówi się już od kilku dobrych lat. Powodem są ciągłe utrudnienia w przeprawie przez tory, innymi słowy wiecznie zamknięty przejazd. Miasto zapowiada w tym miejscu budowę kładki rowerowo – pieszej. Jak poinformował nas przedstawiciel PKP, kolejarze zaproponowali w tym miejscu skrzyżowanie wielopoziomowe. Co ciekawe jeszcze w 2015 r. władze miasta prowadziły wstępne rozmowy z kolejarzami, aby w tym miejscu powstał tunel, wtedy to przedstawiciele PKP PLK zaproponowali rzeczoną przeprawę w okolicach ul. gen. Roi.