LEGIONOWO. Mikołajki w „Kombatancie”
2015-12-09 11:39:52
W poniedziałek 7 grudnia, odbyła się impreza mikołajkowa dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej „Kombatant”. Przybyli mogli liczyć na poczęstunek, konkursy i oczywiście prezenty. To już kolejna tego typu coroczna impreza i jak zapewniają organizatorzy, z pewnością nie ostatnia.
– Mikołajki w DPS „Kombatant” odbywają się corocznie. Impreza cieszy się dużą popularnością. Co prawda w poprzednich latach przychodziło na nią więcej mieszkańców, ale tak się jakoś złożyło, że w tym roku więcej osób zmogła choroba i postanowili zostać w pokojach, a inni wyjechali do swoich rodzin – wyjaśnia Jolanta Kacperska, pracownik sekcji administracyjno-gospodarczej w DPS „Kombatant”. O tym jak bardzo tego typu imprezy są potrzebne, wystarczy wpaść i spojrzeć na uśmiechnięte twarze seniorów. – Tak, mieszkańcy są zadowoleni, ponieważ atmosfera świąt jest już wyczuwalna, można zauważyć tu mnóstwo życzliwości, uśmiechów, no i przede wszystkim prezenty, które od nas, jak i od sponsorów otrzymają. Z tego miejsca pragnę serdecznie podziękować redakcji „Mazowieckiego To i Owo” za wsparcie nas w tym roku słodkimi upominkami dla mieszkańców. Bardzo dziękujemy – dodaje pani Jola.
W tym roku w mikołajowej imprezie uczestniczyło około 30 seniorów. Wielu mieszkańców nie mogło przyjść z różnych przyczyn. Wedle zapewnień organizatorów tegorocznych Mikołajek wszyscy mieszkańcy DPS upominki jednak dostaną. – Są tacy, co przychodzą stale na imprezy mikołajkowe i dobrze się na nich bawią. Jest to też okazja do dodatkowych spotkań, życzliwości i wspólnej przedświątecznej zabawy – podkreśla pani Jola. Władze „Kombatanta” już planują organizację kolacji wigilijnej, a także nocy sylwestrowej. – Muszę przyznać, że kolacja wigilijna cieszy się dużo większym zainteresowaniem naszych mieszkańców. Wydaje mi się, że ma to związek z polską tradycją, w której Mikołajki występują w świadomości seniorów jednak od niedawna – zakończyła Jolanta Kacperska.
JR