LEGIONOWO. Śmierć przy pracy – nie żyje 32-letni mężczyzna

2019-03-18 3:12:30

Dzisiaj (18 marca) około godz: 10.20 do legionowskiej policji dotarła informacja o wypadku przy ul. Mireckiego w Legionowie. W trakcie prac na wysokości z dachu domu jednorodzinnego spadł 32-letni mężczyzna. W wyniku upadku poniósł śmierć na miejscu

Z informacji jakie udało nam się ustalić na miejscu przed kilkoma minutami zakończyły się czynności pod okiem policji i prokuratury.
W rozmowie z zastępcą szefa legionowskiej Prokuratury – panią Katarzyną Smelą, dowiedzieliśmy się, że prowadzone będzie śledztwo najprawdopodobniej z art 220 to znaczy  kto, będąc odpowiedzialny za bezpieczeństwo i higienę pracy, nie dopełnia wynikającego stąd obowiązku i przez to naraża pracownika na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w związku z artykułem 155 kk czyli nieumyślnego spowodowania śmierci.
Prokuratura najprawdopodobniej jutro zdecyduje o przeprowadzeniu sekcji zwłok, która najwcześniej odbędzie się w środę albo w czwartek. Wtedy znane będą dokładne przyczyny tego tragicznego zdarzenia.

Więcej informacji na ten temat w najbliższym numerze To i Owo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *