LEGIONOWO. Wojownicy Maryi chcą postawić na Rynku figurę Matki Boskiej

2023-03-15 2:11:06

Wspólnota Wojownicy Maryi złożyła wniosek o ustawienie na legionowskim rynku około 2-metrowej figury Matki Bożej z Tihaljiny. Urząd Miasta ogłosił konsultacje społeczne w tej sprawie. Ostateczną decyzję ma podjąć Rada Miasta

Wojownicy Maryi, to ruch katolicki, który zawiązał się podczas odbywających się cyklicznie otwartych spotkań formacyjnych dla mężczyzn organizowanych przez Salezjanów. Działa w ramach Kościoła Rzymskokatolickiego, a jego celem jest formowanie mężczyzn, aby Ci przez modlitwę, przykład i świadectwo wiary, uświęcanie siebie i swoich rodzin, realizowali powołanie, którym obdarzył ich Pan Bóg oraz pragnęli rozszerzać nabożeństwo ku czci Niepokalanej Dziewicy Maryi.

Posąg na rynku

W związku z wnioskiem Wspólnoty Wojownicy Maryi, o pozwolenie na wzniesienie pomnika w postaci figury Matki Bożej z Tihaljiny, popartym 350 podpisami, Urząd Miasta Legionowo rozpoczął konsultacje społeczne. Chodzi o postawienie na legionowskim rynku, w pobliżu fontanny, dwumetrowego posągu Matki Boskiej, obudowanego szkłem hartowanym. Wspólnota zobowiązała się sfinansować przedsięwzięcie oraz uzyskać inne potrzebne zgody.

Wizerunek Maryi z Tihaljiny

Wspólnota opisała, że wizerunek Maryi z Tihaljiny, to wizerunek Matki Bożej Niepokalanej, który został stworzony za sprawą artysty Richarda L. George, który wybrał się do Medjugorie i w leżącej nieopodal wsi Tihaljina zobaczył figurę Matki Bożej i stworzył jej obraz. Ten wizerunek Matki Bożej patrzy przenikliwymi oczami, pełnymi troski i miłości. Lekko się uśmiecha. Patrząc na Nią, można poczuć pokój w sercu. Ponadto wizerunek ten kojarzony jest z wezwaniem z Litanii Loretańskiej „Królowa pokoju”. Na czasy, w których żyjemy potrzebujemy potężnego orędownictwa Matki Bożej” – czytamy w opisie przekazanym przez wnioskodawców.

Weź udział w konsultacjach

Konsultacje społeczne, w tym przypadku, mają polegać na wypełnieniu ankiety na stronie internetowej Urzędu Miasta Legionowo. Zawarto w niej jedno pytanie: „Czy jesteś za wzniesieniem pomnika w postaci figury Matki Bożej z Tihaljiny w Legionowie?”, na które mozna odpowiedzieć TAK lub NIE. Konsultacje mają potrwać do 15 marca do godz. 23:59.

Paulina Nowicka
fot. legionowo.pl

Komentarze

9 komentarzy

 1. Monia odpowiedz

  Najpierw to zróbcie tam porządek żeby można było przyjść z dzieckiem i usiąść na ławce.
  Sprzątnięcie pojemniki z wodą wystawiane dla szczurów ze skrzydłami, niech starsze panie ptaszki wezmą sobie do domu – wiecznie obsrane ławki.
  A i tak państwo menello pijący alkohol i załatwiający się w krzakach a z boku namiot z lodami i rodziny na spacerku – coś okropnego.
  Czemu straż miejska nie goni towarzystwa ?

 2. Nikt odpowiedz

  Taki betoniak powinien stać głęboko w krzakach, by zapewnić intymność obszczymurkom.

 3. Kaka Bubua odpowiedz

  Jaki jest cel postawienia w/w figury w tym miejscu?

 4. Marlin odpowiedz

  Najpierw zróbcie coś z tymi bezdomnymi co okupują ławki, śpią i sikają pod siebie w stanie upojenia ….

  1. Nikt odpowiedz

   menele też muszą się gdzieś odlewać

 5. Piotr odpowiedz

  w pełni popieram z jednym zastrzeżeniem. To ma być figura Maryi z objawień zatwierdzonych przez Kościół. Nie ta.

  1. Sendi odpowiedz

   Bracie, to nie jest wizerunek z objawień w Medjugorie, Figura Matki Bożej Niepokalanej została sprowadzona z Rzymu do Tihaliny w 1972, czyli na długo przed Objawieniami. Jak zauważysz wszędzie w Legionowie są kapliczki i figury właśnie Matki Bożej Niepokalanej (mniej lub bardziej podobny). Także witraż Legionowski w Katedrze Warszawsko Praskiej to Niepokalana. Z Panem Bogiem Bracie.

 6. Victor odpowiedz

  jestem “za”

 7. Mieszkanka Legionowa odpowiedz

  Chociaż jestem katoliczką, nie jestem za postawieniem tego akurat wizerunku Matki Bożej. Objawienia w Medjugorie nie są zatwierdzone przez Kościół, ten wizerunek odbiega od znanych dotychczas, gdzie Maryja jako pokorna i Niepokalana ma oczy patrzące w dół, skromnie. Poza tym jeśli już Maryja, to Zwycięska z Radzymina, Częstochowska z Jasnej Góry, Osuchowska z Osuchowej. Takie są moje propozycje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *