LEGIONOWSKI. Budowa liceum

2022-06-30 8:47:54

Trwają prace na budowie siedziby Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Lema w Stanisławowie Pierwszym, jednej z największych inwestycji Powiatu Legionowskiego. Według harmonogramu gmach liceum powstanie do jesieni 2023 roku

Trwa kontynuacja prac budowlanych przy wznoszeniu. Po zakończeniu robót ziemnych i fundamentowych przyszła kolej na następny etap – prace murarskie przy budowie ścian zewnętrznych i wewnętrznych parteru budynku. Kolejnym krokiem będzie szalowanie, zbrojenie i betonowanie stropu.

Uczniowie oraz kadra liceum od 2019 r. uczą się i pracują w pomieszczeniach użyczonych przez Szkołę Podstawową im. Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920 roku. Do nowego budynku o powierzchni 1540 m² przeniosą się za niespełna półtora roku. Będzie to nowoczesny i funkcjonalny obiekt wyposażony w windę. Znajdzie się w nim osiem większych sal dydaktycznych i cztery mniejsze, a także szatnia, biblioteka, sala do ćwiczeń siłowych z szatnią i łazienką, pokój nauczycielski, pomieszczenia administracyjno-biurowe, toalety (w tym dwie dla osób z niepełnosprawnościami), serwerownia, kotłownia, pomieszczenia gospodarcze i magazynowe oraz obszerny hol z przeznaczeniem na spotkania i uroczystości dla społeczności szkolnej.

Wartość całego zadania to 19 189 599,00 zł, z czego 16 311 159,15 zł pochodzić będzie z Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych.

Źródło: powiat-legionowski.pl

Komentarze

1 komentarz

  1. pwn odpowiedz

    To bardzo ciekawe… Przecież firemce z logiem białego orzełka na czerwonym wykształconych ludzi nie potrzeba… Ach , już rozumiem – tam przecież niczego sensownego nie nauczą.. W takim razie wszystko w porządku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *