Facebook


LEGIONOWSKI. Czy zamierzamy się zaszczepić? (2)

2021-01-21 6:27:03

Wraz z pojawieniem się szczepionki na COVID-19 i ogłoszeniem Narodowego Programu Szczepień rozgorzała dyskusja na temat celowości oraz bezpieczeństwa szczepionki. Zapytaliśmy więc osoby znane dla lokalnej społeczności, czy zamierzają się zaszczepić

Henryk Kowalczyk

Henryk Kowalczyk,
były minister, poseł na Sejm RP, mieszkaniec Winnicy
Oczywiście, że się zaszczepię, choć nie w pierwszej kolejności, bo po przejściu zakażenia COVID – 19 mam przeciwciała. Przekonałem się jednak, na jakie ryzyko jesteśmy narażeni i jak groźne powikłania mogą dotknąć również osób młodych, nie chorujących na nic innego. Szczepionka jest zabezpieczeniem dla nas i osób z naszego otoczenia. Mogą oczywiście rodzić się obawy związane z ewentualnymi powikłaniami po jej przyjęciu, ale tu ryzyko jest wielokrotnie mniejsze niż to związane z rozwojem epidemii.

Jacek Kowalski

Jacek Kowalski, burmistrz Nowego Dworu Mazowieckiego
Ostatni rok upłynął nam wszystkim pod znakiem pandemii koronawirusa. Wymusił na nas zachowania, których głównym celem jest odpowiedzialność, przejawiająca się w konieczności zachowania środków ostrożności w kontaktach z innymi. Hasło „Dezynfekcja,  Dystans, Maseczki” brzmi w naszych głowach codziennie od wielu miesięcy . Nie będę silił się na wielkie słowa, ale oczywistym jest, że tak szybkie opracowanie szczepionek na SARS-COV2 jest ogromnym osiągnięciem i jedyną szansą na powrót do normalności. W kwestii szczepień wszyscy musimy ponownie wykazać się odpowiedzialnością. Uzyskanie odporności populacyjnej to powinien być dziś dla nas wszystkich priorytet, a jedyną możliwością na jej uzyskanie jest jak najszersze szczepienie.  Ja z pewnością to zrobię w momencie, kiedy przyjdzie moja kolej. Teraz pierwszeństwo mają ludzie z grupy ryzyka, czyli osoby po 60-tce, chore i personel medyczny.

Adam Mirosław Krawczak

Adam Mirosław Krawczak, wójt gminy Leoncin
Będę się szczepił na Covid-19 w kolejności, którą opracowało Ministerstwo Zdrowia w ramach Narodowego Programu Szczepień przeciwko COVID-19. Uważam, że szkodliwość szczepionki będzie mniejsza niż np. jedzenie żywności naszpikowanej chemią.

Komentarze

1 komentarz

  1. Victor odpowiedz

    A co mnie to obchodzi, czy jakiś celebryta się szczepi??? Mam to w nosie. Obchodzi mnie, kiedy i jak szybko będzie mógł się zaszczepić szary człowiek, taki jak ja. Celebryci dadzą sobie radę, mają ku temu i kasę i znajomości. Więc przestańcie się wygłupiać z taki durnowatymi artykułami i tematami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *