Na co zwrócić uwagę kupując sztuczną choinkę na lata?

2022-07-26 8:28:16

Współczesne choinki sztuczne wprost do złudzenia przypominają naturalne świerki, jodły, a nawet sosny. Technika ich produkcji przez lata poszła bardzo do przodu, co pozwala dziś osiągnąć efekt drzewka wyglądającego bardzo naturalnie, które łatwo pomylić z drzewkiem prosto z lasu. Choinkę sztuczną kupujemy zazwyczaj na lata – czym więc się kierować, by wybrać idealną choinkę?

Sztuczna choinka to dobry wybór!

W czasach, gdy doskwiera nam ogólna drożyzna szukamy rozwiązań dobrych, które będą się sprawdzały przez całe lata. W trend ten śmiało wpisać można także wybór sztucznego drzewka bożonarodzeniowego. Nowoczesne choinki produkowane są z wysokiej jakości materiałów, giętkich i elastycznych, które nie tracą swojego kształtu. Dzięki temu choinka sztuczna nawet przez lata przechowywana na strychu wciąż będzie się dobrze modelować i śmiało może posłużyć za dekorację bożonarodzeniową nawet na dekady.

Choinki sztuczne od polskiego producenta mają sporo zalet. Ich igły i gałązki produkowane są z dość miękkiego i przyjemnego w dotyku materiału, który jest dodatkowo bezpieczny dla dzieci i dla zwierząt. Poza tym sztuczne drzewko może zdobić Twój salon nawet tygodniami bez obaw, że straci igły czy uschnie jak w przypadku prawdziwego świerka lub jodły.

Rozmiar i gatunek jaki tylko chcesz

Jeszcze 10 – 15 lat temu nie mieliśmy aż tak dużego wyboru na rynku drzewek bożonarodzeniowych. Dziś wybór jest ogromny – wybrać można bowiem spośród choinek małych, średnich jak i bardzo wysokich (ponad 3 m!), choinek na pniu jak i spośród drzewek imitujących różne gatunki. Odwiedzając producenta sztucznych choinek możesz się spodziewać, że znajdziesz świerk kanadyjski, sosnę alpejską, świerk japoński, sosnę himalajską, sosnę srebrną, jodłę kaukaską i wiele innych gatunków, które dotychczas dostępne były jedynie w szkółkach z iglakami bądź w lasach.

Wybierając drzewko bożonarodzeniowe sprawdź dokładnie jaką przestrzenią dysponujesz – drzewko nie może być zbyt małe, by dekoracja nie wyglądała zbyt skromie na tle dużego salonu. Ale choinka nie powinna być także nazbyt duża i nie powinna przytłaczać swoimi gabarytami całego pomieszczenia.

Choinka jak żywa czy może coś fantazyjnego?

To, za co kochamy sztuczne choinki to fakt, iż można się nimi cieszyć przez całe długie lata, a do tego w niczym nie różnią się od drzewek prosto z lasu. Producenci doszli dziś do perfekcji – by się przekonać, czy dane drzewko jest faktycznie żywe czy sztuczne, trzeba podejść bardzo blisko i rozpoznać to dosłownie po zapachu – innych różnic nie ma!

Czasem jednak marzy nam się coś bardziej oryginalnego, nawet fantazyjnego. Tutaj też producenci oferują sporo – można bowiem śmiało przebierać spośród drzewek ośnieżonych, a nawet całkowicie białych. Drzewka z motywem ośnieżenia bardzo dobrze komponują się z wnętrzami skandynawskimi i rustykalnymi, zaś te białe idealnie wyglądają w salonach glamour. Wybór choinek jest ogromny, dlatego można śmiało wybrać takie drzewko, które idealnie wpasuje się w styl danego wnętrza – oczywiście razem z dekoracjami jakie do niego dobierzesz. Jeśli więc szukasz drzewka na lata, eleganckiego i praktycznego, jedynym słusznym wyborem będzie choinka sztuczna.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *