SEROCK. Droga Jadwisin-Zegrze być może za kwartał?

2021-08-05 8:21:27

W połowie lipca br. serocki magistrat ogłosił przetarg na budowę drogi mającej połączyć ul. Juzistek w Jadwisinie z ul. Słoneczna Skarpa w Zegrzu. Włodarze gminy chcą, aby inwestycję zrealizować w terminie 90 dni od wyłonienia wykonawcy

Nowa droga o długości 728,5 m miałaby połączyć Jadwisin z Zegrzem, bez konieczności korzystania z polnych dróg lub Drogi Krajowej 61. Projekt nowej drogi zakłada m.in: wykonanie robót: rozbiórkowych, przygotowawczych oraz pomiarowych, usunięcie drzewostanu kolidującego z projektowaną drogą, korygowanie podłoża, wykonanie nawierzchni jezdni. W tej chwili trwa przetarg, który ma wyłonić firmę, która zrealizuje ten projekt w najniższej cenie. Co ciekawe nowa droga może powstawać na terenach ważnych archeologicznie, co zostało wpisane jako „uwaga” w zapytaniu przetargowym.

Zgodnie z ewidencją gminnych zabytków teren przyszłej drogi został wpisany do ewidencji jako miejsca gdzie mogą pojawiać się ślady osadnictwa z okresu rzymskiego lub średniowiecza. Ale także osadnictwa z okresu neolitu, wczesnej epoki brązu, okresu halsztackiego, wpływów rzymskich oraz późnego okresu lateńskiego) oraz okresu nowożytnego.
red.

Komentarze

4 komentarze

 1. Cream de la cram odpowiedz

  Gmina ma taki stosunek do innych miejscowosci, ze nawet na stronie internetowej serock nic nie napisali, ze droga oddana do uzytku i nie bylo otwarcia drogi.

 2. Pindorek odpowiedz

  Zero oswietlenia, zero oznakowania,zero chodnika i sciezki rowerowej, coz tu sie dziwic takie rzady nastaly.
  Za to serockie targowisko i okoliczne sklepiki, jak wiesc gminna niesie, oblatywane w godz. Pracy. Pelen luzik.

 3. Weronka odpowiedz

  Droga juz jest gotowa, brak oswietlenia i chodnika, ale to i tak wspaniale, gdyz teraz skrecajac w kierunku Zalewu kolo Jednostki w Zegrzu Pln. mamy do domu na ul. Sloneczna Skarpa w Jadwisinie tylko 1,5 km, a nie jak dotychczas naokolo przez caly Jadwisin jadac Szaniawskiego i Szkolna mielismy az 5 km. Oszczedzamy codziennie 7 km w obie strony jadac do pracy. Super droga i do przystanku w Zegrzu od samego Zalewu Zegrzynskiego mamy piekny spacer na 1,5 km czy to pieszo, rowerem czy nawet autem. Powstala wspaniala droga laczaca Zegrze z Jadwisinem. Przydalaby sie jeszcze wzdluz drogi taka profesjonalna sciezka rowerowa jaka w naszej gminie ma tylko Serock niestety 🙁 i kilka lawek i moze urzadzenia do cwiczen po drodze, w koncu to droga sluzaca poza komunikacja, glownie rekreacji wszystkich mieszkancow i przyjezdnym turystom.

  Dziekujemy

 4. ktos odpowiedz

  “połączyć ul. Juzistek w Jadwisinie z ul. Słoneczna Skarpa w Zegrzu” – na pewno ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *