SIATKÓWKA. Trudne zadanie LTS. MP Juniorek 2023

2023-03-14 11:41:52

Od wtorku do soboty w Dębicy trwać będzie finałowy turniej Mistrzostw Polski Juniorek 2023.Wśród ośmiu najlepszych, krajowych, klubowych drużyn kraju jest także zespół Legionowskiego Towarzystwa Siatkówki „Legionovia”. Czy podopieczne trenera Jakuba Miecznikowskiego włączą się do walki o medalowe podium?


Aby o tym marzyć, nasza drużyna musi w pierwszej fazie turnieju wyjść z „grupy śmierci”, czyli zająć jedno z dwóch pierwszych miejsc w rywalizacji z drużynami Energa MKS Kalisz, GKS Wieżyca 2011 Stężyca i UKS Atena Kaman Warszawa. Jak trudne to będzie zadanie wystarczy dodać , że wszystkie te trzy zespoły, to medaliści poprzednich MP w tej kategorii wiekowej, rozegranych również w Dębicy. Na ubiegłorocznych mistrzostwach nasz zespół juniorek uplasował się na piątej pozycji. Dodatkowym smaczkiem grupowej rywalizacji jest fakt, że szkoleniowcami trzech pierwszych przeciwniczek naszego zespołu są byli szkoleniowcy doskonale znani z pracy z legionowskim siatkarkami. Dziś Wojciech Lalek , Dawid MIchor i Piotr Olenderek, z różnych powodów, stoją po drugiej stronie siatkarskiej siatki.
Fachowcy skłaniają się do opinii, że tegoroczne MP Juniorek, choć mają swoich faworytów, będą wyrównane i emocjonujące. Nie wykluczone są także niespodzianki. Oby tak właśnie było, a naszej drużynie na początek życzymy wyjścia z „grupy śmierci”, a potem… będzie już z górki.

(jb)

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *