WIELISZEW. Mistrzowie z „Ważki” Wieliszew
2022-12-29 6:21:17
4 grudnia br. w Bojszewach odbyły się Mistrzostwa Polski Modeli Halowych F1N, zaś 10 grudnia br. w Jedliczach odbył się Puchar Karpat – Międzynarodowe Zawody Modeli halowych F1N. W obu imprezach pierwsze miejsca zajęli zarówno indywidualnie jak i zespołowo reprezentanci sekcji modelarstwa lotniczego „Ważka” Wieliszew
W pierwszych zawodach, które odbyły się w Bojszewach, pierwsze miejsce zajął reprezentujący „Ważkę” Patryk Zalewski (rocznik 2009). W zawodach zespołowych pierwsze miejsce zajął team „Ważka” w składzie: Patryk Zalewski, Krzysztof Maruszewski, Szymon Olszewski oraz rezerwowy Adam Puściński. W drugich zawodach, pierwsze miejsce ponownie zajął Patryk Zalewski, III miejsce zajął Maruszewski Krzysztof, IV miejsce zajął Szymon Olszewski oraz IX miejsce zajął Kacper Młynarz (rezerwowy). Reprezentantom gratulujemy.
„Ważka” Wieliszew powstała w 2007 r. z inicjatywy selekcjonera Waldemara Pakuły – wieloletniego instruktora modelarstwa lotniczego. Wcześniej selekcjoner sekcji od 1974 r. związany był z legionowskim Miejskim Ośrodkiem Kultury. Po przeprowadzce do Wieliszewa w 2005 r. związał się Gminnym Centrum Kultury w Łajskach, gdzie uruchomił modelarnię. Sekcja obecnie liczy około 20 osób. Gmina Wieliszew od samego początku istnienia udziela sekcji możliwości korzystania z Hali Sportowej.
red.