JABŁONNA. Jakub Rochnowski – Mistrz Polski wyścigów motorowodnych
2017-08-14 9:25:36
Kolejny sezon Motorowodnych Mistrzostw Polski został zakończony w Toruniu w dniach 4-6 sierpnia 2017 roku. W kategorii GT 15 tryumfował już po raz trzeci dwunastoletni mieszkaniec podwarszawskiego Chotomowa Jakub Rochnowski.
Tegoroczna rywalizacja obejmowała cztery eliminacje:
9-11 czerwca w Chodzieży;
23-25 czerwca w Żninie;
14-16 lipca w Chełmży i
4-6 sierpnia w Toruniu.
Jakub Rochnowski – reprezentant klubu WKS Zegrze, startował we wszystkich eliminacjach zdobywając ogółem 3700 pkt.
Jednakże dla Jakuba Rochnowskiego sezon wyścigowy nie został jeszcze zakończony. Obecnie trwają ostatnie przygotowania do startu w Mistrzostwach Europy w GT15, które zostaną zorganizowane w ostatni weekend sierpnia (25-27.08) na Łotwie w miejscowości Aluksne. Jakub Rochnowski będzie tam jedynym reprezentantem Polski. Dotychczas udział w GT15 European Championship zgłosili zawodnicy z Litwy, Łotwy, Estonii, Finlandii, Norwegii, Wielkiej Brytanii i Rosji.
Dla Kuby Rochnowskiego bieżący sezon był trudny także z powodu konieczności częstego podróżowania. Przypomnijmy, że zawodnik mieszka tymczasowo we włoskiej Vicenzie gdzie uczęszcza do międzynarodowego gimnazjum.
Oprócz zamiłowania do sportów motorowodnych Kuba pasjonuje się także pływaniem. Od lutego 2016 roku trenował w sekcji pływackiej Nuoto Vicenza pod patronatem włoskiej federacji pływackiej – Federazione Italiana Nuoto. Obecnie Kuba został zakwalifikowany do teamu Vicenza Mako Sharks Swim Team, w którego barwach w następnym sezonie będzie startował w europejskiej lidze pływackiej – European Forces Swim League.
red.